вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Пратениците ќе расправаат по Извештајот на ЕК

slika-500

Последни вести

Претениците денеска ќе дебатира за Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2014 година.

Oваа година Македонија доби препорака за отпочнување на преговорите за влез во Европската унија, но Извештајот содржи и низа забелешки за што македонската Влада изготвува Акциски план.

Извештајот за напредокот беше разгледуван од пратениците во сите собраниски комисии, како и од Националниот комитет за евроинтеграции.

Европската комисија ги објави извештаите за напредокот за земјите кандидати на 8 октомври.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести