петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

ФОТО: Пратениците ќе вежбаат фитнес во Собрание

Во завршна фаза се и работите на најрепрезентативниот дел на Собранието, протоколарната сала сместена под големата купола, која ќе се користи за меѓународни средби.

fitnes

Поврзани вести

До крајот на годината треба да заврши реконструкцијата на Собранието, што почна во 2010 година. Во завршна фаза се и работите на најрепрезентативниот дел на Собранието, протоколарната сала сместена под големата купола, која ќе се користи за меѓународни средби.

Пратеници ќе добијат и фитнес-сала сместена во сутеренските простории од десната страна на главниот влез.

Според проектот, секој пратеник ќе добие своја канцеларија. Изградени се и шест сали за седници на комисиите кои ќе бидат опремени со по две простории за преведувачите и соба за техника

Санацијата и надградбата на овој репрезентативен објект објект чини повеќе од 11 милиони евра.

DD08DD334DB5B777537D38D97DEC31A7

 

DBBBCAFE9E8CBDDB9FBCDF58DC989AB3

 

7B7A4D39A506A397F9C64B4B0634A3C4

 

3F370453A5E511AF892E1F2E4519773F

 

Фото: МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести