среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 40

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ горди на младите фудбалери

Димовски во свое и име на пратениците на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ им честиташе и ја даде поддршката за младите македонски херои кои гордо ги бранат боите на националниот дрес.

Последни вести

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, со македонскиот дрес на фудбалерите на репрезентацијата на Македонија до 21 година во Собранието на Република Македонија, им го честиташе историскиот пласман на Европското првенство во Полска кој ќе се одржи во 2017 година.

Димовски во свое и име на пратениците на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ  им честиташе и ја даде поддршката за младите македонски херои кои гордо ги бранат боите на националниот дрес.

Најчитани вести