вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Пратениците се билдаат во собраниската теретана

Во салата може да се сретнат Антонио Милошоски, Илија Димовски, Крсто Мукоски, како и пратеничките Ане Лашкоска, Лилјана Кузмановска и Лилјана Затуровска.

vezbanje

Последни вести

Петнаесетина пратеници се редовни во собраниската теретана, пишува „Вечер“.

Потпретседателот на Собранието, Антонио Милошоски, кој неодамна на својот профил на Фејсбук постираше фотографија од себе во салата, под која стоеше „3 километри за 18 минути“, е меѓу најредовните во собраниската вежбална.

Во салата може да се сретнат и Илија Димовски, Крсто Мукоски, како и пратеничките Ане Лашкоска, Лилјана Кузмановска и Лилјана Затуровска.

 

– Фитнес-салата најмногу ја користиме во паузата за ручек од 14 до 15 часот, и наместо да ручаме во собранискиот ресторан, ќе изедеме една бисквита или кроасан и влегуваме во сала. После тоа, подготвени сме за второто полувреме од седницата, видно посвежи, поенергични и поефикасни во дискусиитe – вели Милошоски за „Вечер“, и смета дека со текот на времето ќе се зголеми бројот на ентузијасти кои по примерот на европските парламенти ќе ја користат фитнес салата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести