среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пратениците во Бугарското собрание положија заклетва

bugarski-parlament

Последни вести

Пратениците избрани во составот на 43. Народно собрание на Бугарија денеска положија заклетва, пренесе МИА.

При отварањето на конститутивната седница најстариот пратеник во Парламентот, Стефан Данаилов на шега изјави дека тој повторно е највозрасниот и оти има можност повторно да се обрати до пратениците со надеж дека овој паламентарен состав ќе биде подобар во извршувањето на задачите.

Според него, како што јави БТА, во Бугарија биле заспоставени принципите на демократија и затоа треба итно да бидат преземени мерки за национален спас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести