среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Патниот правец А2 Охрид – Кичево утре во прекин

Сообраќајот на патниот правец А2 Охрид – Кичево, кај планинскиот превој Пресека - село Врбјани утре, ќе биде во прекин.

Патниот правец А2 Охрид – Кичево утре во прекин

Патниот правец А2 Охрид – Кичево утре во прекин

Поврзани вести

Сообраќајот на патниот правец А2 Охрид – Кичево, кај планинскиот превој Пресека – село Врбјани утре, од 14 до 16 часот, ќе биде во прекин.

Како што соопшти АМСМ, причина за прекин е изведувањето градежни работи.

 

Поврзани вести:

Прилеп е под вода, патот Тетово-Попова Шапка во прекин (ВИДЕО)

 

Најчитани вести