Балкан

„Правев селфи, не видов дека газам дете“

„Правев селфи, не видов дека газам дете“

Марко Миличев кој го прегази младиот Лука и избега од местото на настанот, седна на обвинителната клупа. Тој вчера даде исказ во Судот за убиството на 21-годишниот Лука Јовановиќ.

– Не знаев дека сум удрил човек. Правевме селфи во автомобилот и блицот ме заслепе. Како низ магла ми е се што се случи. Другиот автомобил немаше вклучено светла. Сакав да свртам лево и да избегнам судар, но за жал се случи тоа што се случи. Чув тап удар, но не бев свесен што се случува, вели тој пренесува српскиот Блиц.

luka

Исто така, убиецот на Лука додава дека подоцна чул дека Лука е во болница и многу му било жал, но не пријавил во полиција.