петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Правите што ќе правите до попладне, после дожд

mkd-6716

Поврзани вести

Во Македонија денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми и најпрво во западните делови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и со грмежи.

Во вечерните часови врнежите ќе се прошират и на останатите делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 24 до 31 степен.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а доцна попладне и во вечерните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и со грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

Врнежливото и нестабилно време ќе продолжи до вторник. Во недела и во понеделник локало процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и со силни електрични празнења.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести