среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Празничен метеж: Колона долга 25 километри околу Загреб

Колона долга 25 километри е формирана на обиколницата околу Загреб, а колони возила има и на граничните премини

avtopat hrvatska

Поврзани вести

Празничниот метеж веќе почна, па на обиколницата околу Загреб е формирана колона долга дури 25 километри во насока од Јанкомир до Иванје Реке.

Особено голем метеж е на Бајаково, каде колоната од камиони е долга околу 10 километри, јавуваат хрватските медиуми наведувајќи дека возачите на камиони се гневни бидејќи чекаат со часови.

Инаку, коловозите низ Хрватска се влажни и лизгави, а на патиштата низ планинските предели, на мостовите и надвозниците можна е голомразица.

Дека празниците се ближат се чувствува и на граничните премини каде исто така и голем метеж.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести