понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

17. јули неработен ден за сите граѓани

Македонија денеска го слави Илинден

Македонија денеска го слави Илинден

Поврзани вести

Седумнаесетти јули, петок, е неработен ден за сите граѓани на Македонија по повод првиот ден на Рамазан Бајрам, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството на граѓаните од исламска вероисповед им го честита Рамазан Бајрам.

Најчитани вести