среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Пречек на милионитиот патник на аеродромот во Скопје

aerodrom

Последни вести

На аеродромот „Александар Велики“ во Скопје за денеска е најавен пречек на милионитиот патник.

На организираниот пречек на скопскиот аеродром е најавено присуство на вицепремиерот  за економски прашања Владимир Пешевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Аеродромот „Александар Велики“ беше модернизиран во септември 2011 година со инвестиција од околу 100 милиони евра на концесионерот турски ТАВ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести