петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пред 30 години и’ ветив дека ќе ја заколам

mesto-ubistva-muz-zaklao-suprugu-1409854165-5624171

Последни вести

Нови детали за убиството во Иваница. 63- годишниот Мишо Драшковиќ е уапсен поради сомневање дека во спалната соба ја заклал својата сопруга Роксана. Ова злосторстов е откриено откако соседката слушнала крици од несреќната жена и веднаш повикала полиција.

Откако полицијата дошала на на местот на злосторството  и го уапсиле Мишо тој ладнокрво рекол:

„Јас ова и го ветив пред 30 години“.

Се’ уште не се познати мотивите за убситвото.

Соселаните раскажуваат дека Роксана била жена за пример и сама си ги одгледала своите три ќерки додека Милош живеел во Обреновац.

Српските медиуми пишуваат дека брачниот пар долги години живеел разделено. Мишо се вратил во селото каде што живеела неговата сопруга минатата година, а сосдите сведочеле дека често ја малтретирал жената. Последен пат вчера со чекан ја скршил вратгата од собта на жената и влегол внатре и бил насилен.

Роднините на убиената велат дека мотив за убиството е тоа што жената деновиве му кажала дека планира да поднесе барање за развод и деа ја подготвува документацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести