сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Предизвикал пожар и направил штета од 100.000 денари

scaniatruck

Последни вести

Засега лице непознато на полицијата предзвикало пожар палејќи камион „сканија“, при што причинил материјална штета од 100 илјади денари.

На 30.09./01.10.2014 година, во Прилеп на ул. „Андон Слабејко“ непознат сторител го скршил странично стакло од товарно возило „сканија“ сопственост на Т.Б.(49), по што фрлил пластично шише со запалива материја и предизвикал пожар, при што е причинета материјална штета од околу 100.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести