четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 2

Предупредување до Американците за опасност од терористички напади во Европа

Доверлива информација покажува дека Исламска држава, Ал Каеда и нивните ќелии и натаму планираат напади во Европа“, се наведува во предупредувањето.

stejt-department

Последни вести

Американскиот Стејт департмент издаде предупредување до американските државјани на зголемената опасност од терористички напади во Европа, особено во периодот на Божиќните празници, пренесуваат британските медиуми.

„Доверлива информација покажува дека Исламска држава, Ал Каеда и нивните ќелии и натаму планираат напади во Европа“, се наведува во предупредувањето.

Најчитани вести