петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Предупредување за цунами во Салвадор, Хондурас и Никарагва

Жителите на крајбрежните реони беа посоветувани да се евакуираат.

salvador

Последни вести

Предупредување за „опасни бранови цунами“ во Салвадор, Хондурас и Никарагва биле издадени по земјотресот со интензитет од 7,4 степени според Рихтер во близина на Салвадор.

Тихоокеанскиот центар за предупредување за цунами, го определи како ризичен реонот во радиус од 300 километри од епицентарот на силниот потрес.

Жителите на крајбрежните реони беа посоветувани да се евакуираат.

Тихоокеанскиот центар за предупредување за цунами, го определи како ризичен реонот во радиус од 300 километри од епицентарот на силниот потрес.

Жителите на крајбрежните реони беа посоветувани да се евакуираат.

Тихоокеанскиот центар за предупредување за цунами, го определи како ризичен реонот во радиус од 300 километри од епицентарот на силниот потрес.

Жителите на крајбрежните реони беа посоветувани да се евакуираат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести