недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Предвелигденски панаѓур во ОУ „Кочо Рацин“ во Прилеп

037

Поврзани вести

Традиционално, петта година по ред во ОУ „Кочо Рацин“ се организира предвелигденски панаѓур.

Панаѓурот беше посетен од страна на градоначалникот Ристески, кој рече дека организацијата на вакви настани ја поттикнува креативноста кај учениците и ја доближува традицијата.На панаѓурот беа изложени рачно изработени креативни украси кои истакнуваат симболиката на овој верски празник.

Средствата собрани од продажбата на велигденските украси ќе бидат искористени за набавка на нагледни средства.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести