Крими хроника

Прегазен пешак во Аеродром

Прегазен пешак во Аеродром

На раскрсницата меѓу булеварите „Србија“ и „Јане Сандански“ во населба Аеродром, вечерва околу 20 часот, возило „Сузуки“ со скопски регистарски таблички удрило во пешак.

Според првичните информации на МВР, повреденото лице со повреди е пренесено во една од скопските клиники.

Полицијата е на местото на настанот и ќе врши увид поради што се уште не може да го соопшти идентитетот на пешакот, ниту на лицето кое управувало со возилото.