Крими хроника

Прегазен кавадарчанец, итно пренесен во Клиничкиот центар Скопје

Прегазен кавадарчанец, итно пренесен во Клиничкиот центар Скопје

Сообраќајката се случила на раскрсницата помеѓу улиците “Страшо Пинџур” и “Блажо Ицев” во селото Ваташа. Патничко моторно возило “форд фокус” со кавадаречки ознаки управувано и сопственост на С.Ц. роден 1996 година во Ваташа, удрило во пешакот Л.Ј од Кавадарци роден 1953 година, појаснија од полицијата.

Тешко повредениот пренесен во кавадаречката болница, а оттаму на Клиничкиот центар Скопје.