четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Прегазен кавадарчанец, итно пренесен во Клиничкиот центар Скопје

Со тешки повреди се здобил пешак при сообраќајна несреќа што се случила 20 минути по полноќ во Кавадарци, информираа денеска од МВР.

прегазен

Поврзани вести

Сообраќајката се случила на раскрсницата помеѓу улиците “Страшо Пинџур” и “Блажо Ицев” во селото Ваташа. Патничко моторно возило “форд фокус” со кавадаречки ознаки управувано и сопственост на С.Ц. роден 1996 година во Ваташа, удрило во пешакот Л.Ј од Кавадарци роден 1953 година, појаснија од полицијата.

Тешко повредениот пренесен во кавадаречката болница, а оттаму на Клиничкиот центар Скопје.

Најчитани вести