четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Прегазен пешак итно донесен на скопските Клиники

107859499

Поврзани вести

Петнаесетина минути пред еден часот по полноќ на улицата „11-ти Октомври“ во Куманово, се случила сообраќајна незгода во која возило „З-750“ со кумановски регистарски ознаки управувано од 50-годишниот З.Б. удрило во 27-годишниот пешак М.И. од селото Ваксинце.

Во незгодата со тешки повреди се здобил пешакот кој итно е пренесен во Клиничкиот Центар во Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од полицијата во Куманово.

Најчитани вести