Македонија,Крими хроника

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

Сообраќајна незгода се случила синоќа околу 23:00 часот на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје.

Лицето  А.М.(1990), управувајќи ПМВ„Цитроен Ц4“ со гостиварски регистарски ознаки удрил во пешакот В.Ч. (1967).

Пешакот е пренесен во УЦ Скопје, каде починал.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.