Крими хроника

Прегазен пешак во Ново Лисиче, возачот побегнал

Прегазен пешак во Ново Лисиче, возачот побегнал

Рано утрово беше прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче.

Сообраќајката, како што пренесуваат медиумите, се случила во близина на мостот „Близнак“ кога возач со автомобил бело БМВ удрил во пешакот и го прегазал.

Според информации од очевидци, возачот по несреќата избегал од лице место.

Пешакот со повреди е пренесен во болница.