недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Прегазен пешак во Скопје се бори за живот

stop-policija-lenta-1

Последни вести

Страшна несреќа се случи во 19 часот и 20  минути во Скопје, на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, во непосредна близина со крстосница со улицата „9- ти Мај“. Мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од 18-годишниот Д.И.  од Скопје, удрил во пешак.

Се работи за 51-годишниот С.С. од селото Лабуништа, струшко. Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот на мопедот, додека кај С.С. се констатирани тешки телесни повреди и истиот се наоѓа во животна опасност.

Екипа од СВР Скопје извршила увид на местото на настанот.

Најчитани вести