четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Прегазен пешак на Рузвелтова

ruzveltova-5000

Последни вести

Пешак е прегазен попладнево на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје.

Несреќата се случила околу 16:10 часот кога во пешакот удрил автомобил марка „Ауди“.

Поради здобиените повреди пешакот, чиј идентитет не е познат, е пренесен на КАРИЛ.

Полицискиот увид е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести