понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Прегазена жена во центарот на Скопје

Policija2-4-

Поврзани вести

Прегазена е жена од автомобил марка „југо“ со велешки таблички во центарот на Скопје, во близина на гимназијата Јосип Броз Тито, пишува Република.

Жената е пренесена во Ургентниот центар. Полицијата во моментов врши увид на лице место. Несреќата се случила непосредно пред пешачкиот премин на раскрсницата на улиците „Климент Охридски“ и „Димитрија Чуповски“.

Деталите за здравствената состојба на жената не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести