понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

20140613_181854

Поврзани вести

Пред повеќе од половина час на улицата Ѓорче Петров, во истоимената населба, во близина на фурната „Блажевски“, се случила сообраќајна несреќа во која прегазен е 59 годишен пешак од страна на возач со возило од марката „пасат“ со скопски регистерски таблици.

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека пешакот минал со лесни телесни повреди и е пренесен во Градската болница „8-ми Септември“.

Екипи на МВР во моментот вршат увид на местото на насреќата и најавуваат детали за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести