петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Прегазен пешак во Кочани

Пешакот починал на самото место на несреќата

policijakola2

Поврзани вести

Триесет и тригодишен маж од Кочани рано утрово загина откако бил прегазен од автомобил, со кој што управувал негов сограѓанин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Несреќата се случила утрово околу 4 часот на улицата Бел Камен. Двбаесет и деветгодишниот Б.С. управувајќи со својот автомобил удрил во 33-годишниот Ристе В. од Кочани, кој од здобиените повреди починал на самото место.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести