среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прегазен пешак во Прилеп, починал на лице место

pregazen-peshak-vo-gjorche-petrov-183223

Последни вести

Синоќа околу 20,00 часот на магистралниот пат крај влезот во Прилеп од правец на превојот Плетвар, се случила сообраќајна незгода во која И.М.(26) од Битола, управувајќи комбе „Форд Транзит“ со битолски регистарски ознаки удрил во пешакот Милица Р.(68) од Прилеп.

Истата починала на лице место. Телото на починатата е предадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести