вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Прегазен пешак во Скопје

policeline

Последни вести

Седумдесет и четиригодишниот Новица Т. од Скопје почина вчера откако беше прегазен од возило на раскрсницата од булеварот „Партизански Одреди“ и улиците „Иван Цанкар“ и „Ангел Динев“.

Возилото го управувал Ј.П.(45) од Скопје.

Веднаш по несреќата тешко повредениот старец бил пренесен на Ургентниот центар каде подоцна им подлегнал на повредите.

Најчитани вести