петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Прегазен пешак во Струмичко

Soobrakjajka-kaj-Kumanovo_Photo_TosheOgnjanov-R-10

Последни вести

Камион прегази старец на влезот на струмичкото село Секирник, синоќа околу 21,30 часот, јави „Нова Македонија“.

Се работи за тешка сообраќајна незгода, во која за среќа старецот се здобил со тешки телесни повреди на главата.
Тој утрово е префрлен на Трауматологија во Скопје. Причините за сообраќајката сеуште се утврдуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести