сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Прегазен пешак во Велес, починал на лице место

pregazen-peshak-kaj-most-Gotse-Delchev-1

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во Велес, на ул.Нада Бутникошарева, се случила сообраќајна незгода во која автомобил од марката „Фиат Дукато“ со велешки регистарски ознаки управуван од А.Б.(42), возејќи наназад удрил во пешакот Богдан Ј.(83) од Велес.

Богдан Ј. починал на местото на настанот.

Смртта ја констатирал лекар од ИМП. По наредба на Јавниот обвинител, телото на починатиот е пренесено во институтот за судска медицина – Скопје за обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести