Македонија,Крими хроника

Прегазен работник во фабриката „Фени“ во Кавадарци

Прегазен работник во фабриката „Фени“ во Кавадарци

Вработен во фабриката „Фени“, управувајќи со работна машина, прегазил негов колега, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Четириесет и двегодишниот М.Д. од Кавадарци, управувајќи со работна машина „товарач“ и движејќи се наназад, го прегазил 59-годишниот Д.П. од селото Росоман. Работникот од здобиените повреди починал на лице место.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот