среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Прегазен работник во фабриката „Фени“ во Кавадарци

Работникот движејќи се со работната машина прегазил свој колега

policiska-lenta4-640x480

Поврзани вести

Вработен во фабриката „Фени“, управувајќи со работна машина, прегазил негов колега, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Четириесет и двегодишниот М.Д. од Кавадарци, управувајќи со работна машина „товарач“ и движејќи се наназад, го прегазил 59-годишниот Д.П. од селото Росоман. Работникот од здобиените повреди починал на лице место.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести