четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прегазен тинејџер во Нови Сад

pregazen500

Последни вести

Четиринаесет годишен тинејџер е тешко повреден откако синоќа додека поминувал на пешачки премин во близина на училиште во Нови Сад, на него со голема брзина налетал автомобил „југо“ и го удрил.

Момчето веднаш било префрлено во болница и е задржано на одделението за детска хирургијa. Тој се здобил со повреди на раката, рамењата и чувствувал болка во градниот кош.

Несреќата се случила околу 20 часот вчера вечерта а очевидци за српските медиуми посочиле дека детето поминувало на пешачки премин и тоа додека семафорот за него бил зелен, но возачот на југото не застанал туку директно го удрил.

Како што раскажуваат очевидците, возачот излегол од автомобилот го погледнал детето, по што се вратил во автомобилот и избегал од местото на настанот.

Полицијата се уште трага по возачот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести