Македонија

Прегазен тинејџер во Скопје

Прегазен тинејџер во Скопје

Тинејџер прегазен на булеварот Македонско – косовска бригада во Скопје.

Возилото марка „фолксваген шаран“ било управувано од непознат граѓанин, а тинејџерот, роден 1996- та година се здобил со тешки телесни повреди.