четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Прегазен велосипедист на Партизанска

Според првичните информации од полицијата, патничко моторно возило „сеат“со скопски регистарски ознаки удрило во велосипедист.

Прегазен велосипедист на Партизанска

Прегазен велосипедист на Партизанска

Поврзани вести

Денеска околу 14 часот, на булеварот Пртизански одреди, спроти Универзална сала, се случи сообраќајна несреќа во која е повреден велосипедист.

Според првичните информации од полицијата, патничко моторно возило „сеат“ со скопски регистарски ознаки удрило во велосипедист.
Повредениот веднаш е пренесен во амбулантно возило.

Повредениот велосипедист пренесен со амбулантно возило

Повредениот велосипедист пренесен со амбулантно возило

Полицијата во моментот врши увид, а повеќе детали за собраќајата и за повредениот велосипедист ќе објавиме подоцна.

 

Поврзани вести:

Шестмина повредени во сообраќајка во Аеродром. Во сообраќајка во Аеродром која се случи вчера околу 16.40 часот на крстосницата меѓу „Јане Сандански“ и „Васко Карангелески“, меѓу три автомобили со скопски регистрации, повредени се шест лица.

Најчитани вести