недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Пијан возач прегази велоспиедист во Охрид

stop_policijaaa

Поврзани вести

На само неколку часа пред Нова година животот го загуби 61 – годишен охриѓанец, во сообраќајната несреќа што се случи вчера на улицата „Радојца Новичиќ“’.

Како што јавува Охрид Њуз, тој со велосипед се движел по улицата кога во него удрило возило марка „Фолксфаген Пасат“. Велосипедистот веднаш бил пренесен во специјалната болница Св. Еразмо каде им подлегнал на повредите.

Над Ќ.Н. (53) од Охрид, возач на автомобилот, извршено е алкотестирање при што утврдени се 1,08 % промили алкохол во крвта.

По наредба на јавен обвинител извршен е увид на местото на настанот, а истрагата треба да ги утврди причините за несреќата, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Најчитани вести