вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 2

Прегазена девојка на патот Куманово-Скопје, итно пренесена на Ургентен

Дваесет и девет годишна девојка од Куманово е тешко повредена во сообраќајна несреќа која околу 10:40 се случила на регионалниот пат Куманово-Скопје.

девојка

Поврзани вести

Од МВР за Курир велат дека во 29-годишната Е.Д. удрил автомобил БМВ со скопски регистерски ознаки кај селото Умин Дол.

На прегазената девојка и била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Куманово, но поради сериозноста на повредите итно е пренесена на Ургентниот центар во Скопје.

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата, а сообраќајот се пренасочува.

Најчитани вести