Крими хроника

Прегазена девојка на патот Куманово-Скопје, итно пренесена на Ургентен

Прегазена девојка на патот Куманово-Скопје, итно пренесена на Ургентен

Од МВР за Курир велат дека во 29-годишната Е.Д. удрил автомобил БМВ со скопски регистерски ознаки кај селото Умин Дол.

На прегазената девојка и била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Куманово, но поради сериозноста на повредите итно е пренесена на Ургентниот центар во Скопје.

Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата, а сообраќајот се пренасочува.