Крими хроника

Прегазена жена во Влае

Прегазена жена во Влае

Жена чиј идентитет и возраст, се уште не се познати е прегазена утринава во скопската населба Влае.

Несреќата се случила на раскрсницата со улиците Ацо Шопов и Иван Цанкар, кога во жената удрил камион „Сканија“.

Од повредите жената починала на лице место. Полицијата во моментов извршува увид.