четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 18

Прегазената девојка кај Соборна се бори за живот

Дваесет и три годишната Ќ.А. од Прилеп е девојката која вчера вечерта беше прегазена на пешачки премин во близина на Соборниот храм. Според последните информации истата е тешко повредена и се наоѓа во животна опасност.

живот

Поврзани вести

Од полицијата денес информираат дека сообраќајната несреќа се случила околу 22 часот на булеварот „Климент Охридски“, кога 32 годишниот Љ.С. управувајќи „Голф“ удрил во девојката.

Истата итно било пренесена во Ургентниот центар каде и се контатирани тешки повреди, внатрешно крварење во глава, фрактура на череп, фрактури на десна потколеница и десно рамо. Извршена и е хируршка интервенција и се наоѓа надвор од животна опасност.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Најчитани вести