петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Прегазени бремена жена и дете на пешачки премин во Смедерево

pesacki500

Последни вести

На раскрсница во Смедерево вчера вечерта возач со автомобил „Фолксваген“ удрил во бремена жена и нејзиното дете кои поминувале на пешачки премин.

Возачот не и дал преднос на 21-годишната трудницата која на пешачкиот ја туркала количката во која било нејзиното двегодишно дете, па наместо да застане тој ги удрил.

Против возачот е поднесена кривична пријава, а здравствената состојба на трудницата и детото сеуште не се познати. Тие се префрлени во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести