сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Прегазени двајца пешаци во тетовско Радиовце

policija-lenta_11

Последни вести

Двајца пешаци се повредени во сообраќајна несреќа која вчера околу 19 часот се случила на локалниот пат во тетовско Радиовце.

Од СВР Тетово информираат дека 23-годишниот А.Р. со автомобил Голф удрил во соселаните  Д.Д.(57) и Р.Б(55).

Од ударот, пешаците кои со „Голфот“ биле пренесени во тетовската клиничка болница, поради здобиените повреди задржани се за натамошно лекување.

По извршениот увид се расветлуваат причините за несреќата.

Најчитани вести