петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Прегазено 4-годишно девојче во Синѓелиќ

Девојчето било пренесено во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде и биле констатирана фрактура на десна надколеница и била задржана на лекување.

полиција

Последни вести

Четиригодишно девојче е повредено во сообраќајна несреќа вчера во скопски Синѓелиќ, кога автомобил удрил во него, соопшти полицијата.

Околу 10:30 часот на улицата Антон Попов во скопското село Сингелиќ, М.Б. (42) од Скопје управувајќи автомобил „голф“ со скопски регистерски ознаки, удрил во дете пешак на возраст од четири години.

Девојчето било пренесено во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде и биле констатирана фрактура на десна надколеница и била задржана на лекување.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести