Македонија,Крими хроника

Прегазено 6-годишно девојче во Скопје+2

Прегазено 6-годишно девојче во Скопје+2

Автомобил прегази шест годишно девојче попладнево во Скопје, а засега нема информации за нејзината состојба, јави порталот „Прес24“

Околу 15 часот на булеварот Никола Карев, „мерцедес“ со тетовски регистарски таблички го прегазил девојчето, кое веднаш потоа е пренесено в болница.

Полицијата врши увид.