понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прегазено 6-годишно девојче во Скопје+2

Околу 15 часот на булеварот Никола Карев, „мерцедес“ со тетовски регистарски таблички го прегазил девојчето, кое веднаш потоа е пренесено в болница.

ddd

Последни вести

Автомобил прегази шест годишно девојче попладнево во Скопје, а засега нема информации за нејзината состојба, јави порталот „Прес24“

Околу 15 часот на булеварот Никола Карев, „мерцедес“ со тетовски регистарски таблички го прегазил девојчето, кое веднаш потоа е пренесено в болница.

Полицијата врши увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести