Крими хроника

Прегазено дете кај „Сити мол“

Прегазено дете кај „Сити мол“
Прегазено дете кај „Сити мол“

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи на пешачкиот премин на булеварот „Партизански одреди“ кај трговскиот центар „Сити мол“, објави порталот „Република“

Во сообраќајката учествувале мотоцикл и пешак. Според очевидци, се работи за дете, пишува Република.

И двајцата со возила на Брза помош се пренесени на скопските клиники. Се уште нема детали за степенот на повреди.

ФОТО: Република