недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прегазено шестгодишно дете во Тетово

policija-lenta1

Поврзани вести

Шестгодишно дете пешак вчера околу 15 часот е прегазено од „Голф“ кој го управувал 34-годишниот А.Р. од Лисец.

Несреќата во која детето е послено повредено се случила на улицата „Штипска“ во Тетово.

Од тетовската полиција информираат дека со истото возило детето било пренесено во тетовската клиничка болница и по укажаната лекарска помош, задржано е за опсервација.

По извршениот увид се расветлува причината за несреќата.

Најчитани вести