четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Прегазено девојче од Виница

По незгодата со возило за Итна медицинска помош девојчето е пренесено во Општа болница Кочани каде и се констатирани тешки повреди (скршеница на десната потколеница и потрес на мозокот).

Прегазено девојче од Виница

Прегазено девојче од Виница

Последни вести

Четиринаесет годишно девојче од Виница вчера попладне било удрено од автомобил „Мерцедес“ кој го управувал М.Т. (61) од Радовиш.

По незгодата со возило за Итна медицинска помош девојчето е пренесено  во Општа болница Кочани каде и се констатирани тешки повреди (скршеница на десната потколеница и потрес на мозокот).

Поради сериозноста на повредите е препратена  во  Клинички Центар-Скопје, а полицијата на местото на несреќата извршила увид.

 

Најчитани вести