понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Прегазил пешак и избегал од местото на несреќата

policija1

Поврзани вести

Несовесен и непознат возач со својот автомобил прегазил пешак во населбата Илинден и потоа веднаш избегал од местото на несреќата.

Според информациите на полицијата, синоќа околу 23 часот непознат возач со автомобил „Југо“ го прегазил 61-годишниот Савко С. од скопското село Белимбегово.

Тој од повредите починал на лице место, а несовесниот возач избегал.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести