Македонија

Прекин на Меџитлија и Дојран, на Богородица се пропуштаат возила на секои 2 часа

Прекин на Меџитлија и Дојран, на Богородица се пропуштаат возила на секои 2 часа

На граничните премини Меџитлија и Дојран од грчката страна има целосен прекин на сообраќајот, информираат попладнево од Автомото сојузот на Македонија.

– На граничниот премин Богородица на секои два часа се пропуштаат возила по 15 минути. Прекинот е поради штрајк на Федерацијата на цариници на Грција, велат од АМСМ.

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.