вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Прекин на сообраќајот Велес-Штип

bus.jpg500

Поврзани вести

На патниот правец М5 Штип-Велес кај Сарамзалино (Овчеполска раскрсница) има прекин на сообраќајот поради тешка сообраќајна незгода,информираат од АМСМ.

Додека трае увидот, сообраќајот со помош на полицијата се пренасочува по локалните патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести