четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Прекин на водоснабдување две улици во Скопје

vodoprovodnaya-voda

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Ѓорѓи Андреевиќ Кум бб, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од улицата Божидар Рајковиќ од 13:30 часот па се до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести