сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Прекин на железничкиот сообраќај Скопје – Велес

voz

Поврзани вести

Денеска нема да сообраќаат возовите од Скопје кон Велес и обратно, од Велес кон Скопје, соопшти МЖ Транспорт АД – Скопје. Причина за прекин на сообраќајот, велат од претпријатието, се техничко-технолошки потреби.

На патниците кои ќе ги користат услугите на возовите 613 (Скопје – Гевгелија), 643 (Скопје – Битола), 651 (Скопје – Кочани) ќе им се обезбеди трансфер со автобус од Скопје (Транспортен центар) до Велес откаде ќе го продолжат патувањето со воз. Во исто време корисниците на услугите од возовите 650 (Кочани – Скопје), 632 (Гевгелија – Скопје) и 642 (Битола – Скопје) со автобуси ќе бидат префрлени од Железничка станица Велес до Скопје.

Денеска воопшто нема да сообраќа возот 2083 и 2082 кој вози на релацијата Скопје – Велес – Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести